Самоврядування – стимул до успіху

Учнівське самоврядування школи регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Закону «Про освіту», «Про громадські організації».

У школі працює система учнівського самоврядування, де наявні:

· статут;

· положення;

· символіка (герб, прапор);

· план роботи дитячо-юнацької організації по семестрах;

· план засідань дитячо-юнацької організації помісячно;

· плани роботи центрів учнівського самоврядування.

Учнівське самоврядування діє згідно статуту дитячо-юнацької організації «Гармонія», розроблених положень, що регламентують їх діяльність.

До роботи в органах учнівського самоврядування залученні учні 5-11 класів, а саме: класне самоврядування (5-11 кл.) та загальношкільне – дитячо-юнацька організація «Гармонія».

Члени дитячо-юнацької організації «Гармонія» входять до районної дитячої організації РОД. У РОДі представниками від школи є учні 11 класу – Петрученко Дар’я та Музика Світлана - голова дитячо-юнацької організації.

Керівним органом дитячо-юнацької організації «Гармонія» є Рада «Лідер», яка тісно взаємодіє із центрами учнівського самоврядування: центр навчання та дисципліни; центр суспільно-корисної праці; центр культури та дозвілля; центр здоров'я та спорту та інформаційний центр.

Центр навчання та дисципліни очолює Петрученко Дар’я, учениця 11 класу. Вихованці центру виступають першими помічниками в організації та проведенні семінарів, зустрічей у школі. Контролюють дотримання дисципліни учнями початкової школи, стежать за дотриманням дрес-коду школи, систематичним відвідуванням.

Центр суспільно-корисної діяльності очолює Невінчаний Віталій, учень 11 класу. Вихованці центру беруть активну участь у прибиранні території школи, проводять природоохоронні акції, екологічні конкурси.

Невід’ємну частину учнівського самоврядування займає робота Інформаційного центру (голова центру – Музика Світлана, учениця 11класу). Щомісяця юні кореспонденти з учнівських колективів 5-10 класів є дописувачами дитячої шкільної газети «Літера». Теми для статей обговорюються на засіданні круглого столу Інформаційного центру. Також учні школи активно брали участь в організації та проведенні конкурсів-виставок малюнків та творчих робіт:

· у рамках «Тижня миру» провели малювальний флешмоб на асфальті та виставку малюнків «Ми за мир!»;

· у рамках «Тижня толерантності» організували «стіну толерантності» «Молодь за толерантність»;

· влаштували святкову внутрішньо-шкільну пошту до Дня Закоханих;

· до дня народження Кобзаря організували виставку малюнків «Всі ми діти твої, Тарасе»;

· влаштували вишиваний флешмоб «Україна вишивана»;

Центр культури та дозвілля очолює Семененко Діана, учениця 10 класу. Головним завданням учасників центру є сумісна творча діяльність з обдарованими учнями школи, творчими гуртками та танцювальними колективами.

За допомогою членів центру були проведені такі загальношкільні заходи та святкові концерти:

· «Літо, прощавай!» - свято Першого дзвоника;

· конкурсно-розважальна програма «Міні-міс Новосілки 2018»;

· «Телебачення для вчителів» - до дня працівників освіти;

· конкурсно-розважальна програма «Козацькому роду нема переводу!»;

· конкурсно-розважальна програма для старшокласників «Міс Осінь - 2018»;

· «Жнива скорботи», присвячений пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років;

· новорічні свята та ранки в школі «Новорічна чудасія»;

· тиждень «Подаруй часточку свого тепла і серця» до Дня Святого Валентина;

· свято 8 Березня «Сторінками жіночого журналу»;

· у рамках тижня «Моя країна – Україна!» безпосередньо проведено такі заходи: літературно-музична композиція «Ми чуємо тебе, Тарасе…», презентація вишиванок «Сад нев’янучих квітів», фестиваль патріотичної української пісні «До тебе, Україно, піснею лину!»;

· «Мужність і біль Чорнобиля», приурочений 30-й річниці від дня трагедії на Чорнобильській АЕС;

· «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» - урочиста лінійка до Дня Перемоги;

· свято Останнього дзвоника;

· випускний вечір «Прощавай, рідна школо!».

Центр спорту та здоров'я очолює Ткаченко Роман, учень 9 класу. Протягом навчального року учні центру були ініціаторами проведення змагань з футболу, волейболу, гри у шахи. Брали участь в організації та проведенні різних загальношкільних спортивних заходів. У рамках тижня «Ми – за здоровий спосіб життя!» були проведені розважально-інформаційні зустрічі для учнів початкової школи, організовані веселі перерви. Для учнів середньої школи було проведено конкурсно-розважальний фестиваль «Здоровим бути здорово!». Учні-члени центру сприяли у проведенні спортивного свята «Кідс Геймс», були лідерами у командах учнів 2-10 класів.

Кiлькiсть переглядiв: 334

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.