Самоврядування – стимул до успіху

Учнівське самоврядування школи регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Закону «Про освіту», «Про громадські організації».

У школі працює система учнівського самоврядування, де наявні:

· статут;

· положення;

· символіка (герб, прапор);

· план роботи дитячо-юнацької організації по семестрах;

· план засідань дитячо-юнацької організації помісячно;

· плани роботи центрів учнівського самоврядування.

Учнівське самоврядування діє згідно статуту дитячо-юнацької організації «Гармонія», розроблених положень, що регламентують їх діяльність.

До роботи в органах учнівського самоврядування залученні учні 5-11 класів, а саме: класне самоврядування (5-11 кл.) та загальношкільне – дитячо-юнацька організація «Гармонія».

Члени дитячо-юнацької організації «Гармонія» входять до районної дитячої організації РОД. У РОДі представниками від школи є учні 11 класу – Пугачова Лада, Мухова Катерина та голова дитячо-юнацької організації Савчук Дмитро.

Керівним органом дитячо-юнацької організації «Гармонія» є Рада «Лідер», яка тісно взаємодіє із центрами учнівського самоврядування: центр навчання та дисципліни; центр суспільно-корисної праці; центр культури та дозвілля; центр здоров'я та спорту та інформаційний центр.

Центр навчання та дисципліни очолює Мархонь Кароліна, учениця 11 класу. Вихованці центру виступають першими помічниками в організації та проведенні семінарів, зустрічей у школі. Контролюють дотримання дисципліни учнями початкової школи, стежать за дотриманням дрес-коду школи, систематичним відвідуванням.

До складу центру навчання входять учні-члени МАН, які систематично проводять майстер-класи по виготовленню народних іграшок та бісероплетінню.

12 травня 2016 року у Вишнівській зош I-III ступенів №3 відбувся районний етап обласного конкурсу на кращий суспільно-значущий проект учнівського самоврядування. Лідери нашої школи успішно виступили у номінації «Ми – патріоти» і зайняли I місце та II мiсце у обласному етапi даного конкурсу.

Центр суспільно-корисної діяльності очолює Пугачова Лада, учениця 11 класу. Вихованці центру беруть активну участь у прибиранні території школи, проводять природоохоронні акції, екологічні конкурси:

· природоохоронна акція «Годівничка»;

· всеукраїнська природоохоронна акція «Птах року - 2016»;

· трудовий десант по упорядкуванню шкільної території;

· всеукраїнська природоохоронна акція-конкурс «День зустрічі птахів»;

· міжнародний дитячий екологічний конкурс «Зелена планета»;

· природоохоронні акції по озелененню класних кімнат, упорядкування дороги до школи;

· провели акцію позбору макулатури серед учнів школи «Збережи дерево»(було зібрано 4100 кг. макулатури, чим врятували від вирубки 70 дерев);

· взяли участь у благодійній акції по збору великодніх подарунків для дітей Васильківської школи-інтернату.

Невід’ємну частину учнівського самоврядування займає робота Інформаційного центру (голова центру – Савчук Дмитро, учень 11класу). Щомісяця юні кореспонденти з учнівських колективів 5-10 класів є дописувачами дитячої шкільної газети «Літера». Теми для статей обговорюються на засіданні круглого столу Інформаційного центру. Також учні школи активно брали участь в організації та проведенні конкурсів-виставок малюнків та творчих робіт:

· у рамках «Тижня миру» провели конкурс малюнків на асфальті та виставку малюнків «Ми за мир!»;

· у рамках «Тижня толерантності» організували «стіну толерантності» «Молодь за толерантність»;

· влаштували святкову внутрішньо-шкільну пошту до Дня Закоханих;

· до дня народження Кобзаря організували виставку малюнків «Всі ми діти твої, Тарасе»;

· влаштували вишиваний флешмоб «Україна вишивана»;

· організували збір малюнків «Що я знаю про рятівників».

Центр культури та дозвілля очолює Музика Світлана, учениця 9 класу. Головним завданням учасників центру є сумісна творча діяльність з обдарованими учнями школи, творчими гуртками та танцювальними колективами.

За допомогою членів центру були проведені такі загальношкільні заходи та святкові концерти:

· «Перший день осені, ти незабутній!» - свято Першого дзвоника;

· «Учитель спокою не зна, учитель завжди у тривозі» - до дня працівників освіти;

· конкурсно-розважальна програма «Міні-міс краса – дівоча коса 2015»;

· конкурсно-розважальна програма «Козацькому роду нема переводу!»;

· конкурсно-розважальна програма для старшокласників «Міс Осінь - 2015»;

· «Пам’ять спомином душу тривожить», присвячений пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років;

· новорічні свята та ранки в початковій школі «Новорічна чудесія»;

· тиждень «Подаруй часточку свого тепла і серця» до Дня Святого Валентина;

· свято 8 Березня «Сторінками жіночого журналу»;

· у рамках тижня «Моя країна – Україна!» безпосередньо проведено такі заходи: літературно-музична композиція «В сім’ї вольній, новій», презентація вишиванок «Сад нев’янучих квітів», фестиваль патріотичної української пісні «До тебе, Україно, піснею лину!»;

· «Мужність і біль Чорнобиля», приурочений 30-й річниці від дня трагедії на Чорнобильській АЕС;

· «Заплакана весна» - урочиста лінійка до Дня Перемоги;

· «До танцю прагне серце і душа!..» - концертна програма до Дня матері;

· свято Останнього дзвоника;

· випускний вечір «Прощавай, рідна школо!».

Центр спорту та здоров'я очолює Клименко Iлля, учень 9 класу. Протягом навчального року учні центру були ініціаторами проведення змагань з футболу, волейболу, гри у шахи. Брали участь в організації та проведенні різних загальношкільних спортивних заходів. У рамках тижня «Ми – за здоровий спосіб життя!» були проведені розважально-інформаційні зустрічі для учнів початкової школи «В гостях у Сонечка на галявині Здоров’я», організовані веселі перерви. Для учнів середньої школи було проведено конкурсно-розважальний фестиваль «Здоровим бути здорово!», а старшокласники змагалися у спортивно-розважальній програмі «Нумо, хлопці!». Учні-члени центру сприяли у проведенні спортивного свята «Кідс Гейм», були лідерами у командах учнів 2-10 класів.

Кiлькiсть переглядiв: 268

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.