Патріотичне виховання

Відповідно до рішень Колегії Міністерства освіти і науки України від 26.03.2015 протокол №3/5-2 «Про Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді», від 28.05.2015 протокол №5/5-2 «Про заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» з метою посилення патріотичного виховання учнів школи виданий наказ по школі від 29 серпня 2017 року № 213 «Про організацію виховної роботи та посилення патріотичного виховання у 2017-2018 н.р.», де затверджений План заходів щодо посилення патріотичного виховання учнів школи:

План заходів

щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання

Тиждень Тема заходу Час проведення Місце проведення Відповідальні
Тиждень миру 18-22.09.2017 Тематична лінійка «Мир в усьому світі» 21.09.17 Подвір'я школи Романюк Т.П.
Виставка малюнків та творчих робіт, присвячена темі МИРу 19-21.09 2017 Стенд І поверх Романюк Т.П.
Виставка публікацій «Воїни АТО – захисники суверенітету України» Постійно діюча виставка бібліотека Горенко Н.І.
Тематичні години спілкування «Люби Україну – твою рідну землю» Протягом тижня Класні кімнати Класні керівники 5-11 класів
Майстер-клас по виготовленню сувенірів та оберегів для учасників АТО Постійно Каб. 105 Загородня Н.М.
Акція «Розмалюй асфальт мирними кольорами» 21.09.17 Подвір'я школи Романюк Т.П.
Тиждень національно-патріотичного виховання 04-08.12.2017 Виставка сніжинок-витинанок Протягом тижня Каб. 101 Романюк Т.П.
Квест-виставка «Лист святому Миколаю» Протягом тижня Каб. 101 Романюк Т.П.
Години спілкування по темі Протягом тижня Класні кімнати Класні керівники 5-11 класів
Екскурсії Протягом тижня Класні кімнати Класні керівники 5-11 класів
Майстер-класи Протягом тижня Каб. 305 Керівники гуртків
«Моя країна - Україна» 12-16.03.2018 Інсценізація творів українських драматургів Протягом тижня Актовий зал Романюк Т.П.
Виставка декоративно-ужиткового мистецтва Протягом тижня Актовий зал Романюк Т.П.
Конкурсно-розважальна програма для учнів 3-4 класів «Коса – дівоча краса» 14.03.18 Актовий зал Романюк Т.П.
Фестиваль української пісні «До тебе, Україно, піснею лину» 16.03.18 Актовий зал Романюк Т.П.
Родинні свята та розваги Протягом тижня Класні кімнати Класні керівники 1-11 класів
«Пам'ять про подвиг житиме вічно» 01-05.05.18 Святкова лінійка до Дня Перемоги 05.05.18 Подвір'я школи Романюк Т.П
Акція «Привітай ветерана» Протягом тижня Класні кімнати Класні керівники 5-11 класів
Екскурсії місцями бойової слави Протягом тижня Класні кімнати Класні керівники 1-11 класів

Підсумки роботи за 2016-2017 н.р.

У вересні організований Тиждень миру, протягом якого були проведені тематичні години спілкування «Люби Україну – твою рідну землю» для учнів 1-11 класів, виставка малюнків та творчих робіт для учнів 5-9 класів, майстер-клас по виготовленню сувенірів та оберегів для учасників АТО.

Проект «Моя країна - Україна» проведений у березні 2017 року, спрямований об’єднати роботу щодо вивчення, збереження, примноження традицій і звичаїв українського народу, пропагування історії рідного краю, його культурного минулого і сьогодення, розвитку народного мистецтва.

Мета проекту: посилити відчуття патріотизму та гордості за свою країну серед дітей та учнівської молоді, спонукати школярів до роздумів щодо майбутнього рідного міста, селища, села, держави та осмислення своєї власної ролі у їх розбудові; популяризувати український фольклор та народні звичаї.

Завдання проекту: організація і проведення заходів, спрямованих на патріотичне виховання; популяризація волонтерського руху в школі. формування потреби у високих культурних і духовних цінностях і їх подальше збагачення;формування інтересу в учнівської молоді до джерел історії, культури, етнографії, традицій і звичаїв;формування творчо розвиненої особистості|особистості|, орієнтованої на високідуховно-етичні цінності;створення|створіння| умов для збереження|зберігання| дітьми і підлітками традиційноїкультури свого народу;сприяння розвитку творчих здібностей дітей і підлітків;проведення фольклорних та етнографічних фестивалів, вечорів української пісні, конкурсних заходів.

Проект «Моя країна - Україна» об'єднав у дитячому гурті усіх, хто цікавиться вивченням, збереженням, примноженням традицій і звичаїв українського народу, пропагуванням історії рідного краю, його культурного минулого і сьогодення, розвитку народного мистецтва.

З метою формування поваги та шанобливого ставлення до України, поширення народної, дитячої, сучасної української пiснi, виховання патрiотичних почуттiв, проведено фестиваль української патрiотичноi пiснi "До тебе, Україно, піснею лину". Учасниками фестивалю стали учнi 3-11 класiв, у виконаннi яких лунали як народнi українськi пiснi, так iпісні сучасних виконавцiв.

У рамках проекту організований та проведений захід «Україна вишивана», до участі у якому залучені учні 1-11 класів, педагоги та батьки.

Кожен класний колектив представляв регіон України з притаманними для нього орнаментами та візерунками. Учні 5-6 класів розповідали про значення символів та кольорів на українській вишитій сорочці. Як підсумок заходу - флешмоб – спільна фотографія школярів, одягнених у вишиванки.

У рамках проекту «Моя країна - Україна» також була проведена конкурсно-розважальна програма для учнів початкових класів «Козацькому роду нема переводу».

Важливе місце займає також туристсько-краєзнавча, пошукова і дослідницька робота. Організовувались краєзнавчі подорожі, акції, дослідницькі проекти та зустрічі із видатними людьми рідного краю.

У період навчального року учні школи шили подушки для військових.

На сайті навчального учні та батьківська громада можуть спостерігати за ходом реалізації заходів Концепції національно-патріотичного виховання, завдяки активній роботі інформаційного центру дитячо-юнацької організації «Гармонія».

Кiлькiсть переглядiв: 160

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.