Інтелект України

Мета всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України» - впровадження в освітній простір України системи пошуку, розвитку та педагогічної підтримки інтелектуально здібних дітей і учнівської молоді.

Завдання проекту:

· створення науково обґрунтованої та експериментально перевіреної системи пошуку та відбору академічно обдарованих дітей і учнівської молоді, з метою подальшої освіти, яка б дозволила повністю ревлізувати їх творчий потенціал

· створення науково і методично обґрунтованої та експериментально перевіреної системи освіти для академічно обдарованих дітей дошкільного віку;

· створення науково і методично обґрунтованої та експериментально перевіреної системи освіти для академічно обдарованих учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів;

· створення науково і методично обґрунтованої та експериментально перевіреної системи підготовки педагогічних кадрів для роботи з академічно обдарованими дітьми та учнівською молоддю.

Нормативна база проекту:

Наказ МОНмолодьспорту від 14.07.2011 № 790 «Про розширення бази для експериментального впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»

Концепція розвитку науково-педагогічного пректу «Інтелект України»

Програма розвитку науко-педагогічного проекту «Інтелект України» на період до 2015 р.

«Про продовження впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України» в практику роботи загальноосвітніх навчальних закладів України» Наказ МОНмолодьспорту від 10.07. 2012 р. № 797;

Науковий керівник Проекту - Гавриш І. В., доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і методики професійної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Наукові консультанти Проекту:

Бех І. Д., доктор психологічних наук, дійсний член АПН України, директор Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук;

Кириленко С. В., кандидат педагогічних наук, начальник відділу педагогічних інновацій та виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти; Древаль Г.Ф., завідувачка сектору початкової освіти відділу науково-методичного забезпечення змісту дошкільної та початкової освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

У межах проекту учні початкової школи навчаються за спеціально розробленими навчальним планом і навчальними програмами, які дозволяють:

· розвинути математичні здібності дітей, створити передумови для успішного засвоєння шкільного курсу математики, успішної участі в олімпіадах з математики;

· сформувати навички раціонального читання, створивши передумови для успішного засвоєння предметів гуманітарного циклу;

· вільно спілкуватися іноземними мовами;

· сформувати первинні уявлення про фізичні, хімічні, біологічні об’єкти, створивши передумови для якнайкращого засвоєння хімії, біології, фізики, успішної участі в олімпіадах з цих навчальних предметів (навчальні предмети «Я і Україна», «Еврика»);

· сформувати компетентність «Умій вчитися», розвинути пізнавальні процеси дітей, створивши передумови для успішного навчання дитини (предмет «Навчаймося разом»).

Науково-педагогічний проект "Інтелект України" реалізується на базі державних програм з різних навчальних дисциплін. До проекту пропонується власний навчально-методичний комплект (підручники – зошити з друкованою основою, посібники для вчителя), забезпечення комп'ютерною підтримкою (аудіо-, відеозаписами).

Новосілківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів впроваджує у початковій школі науково-педагогічний проект «Інтелект України» із 2011 року.

За даним проектом «Інтелект України» у 2018-2019 н.р. працюють
9 класів початкової освіти

1-А клас (учитель Кургак О.М.)

1-Б клас (учитель Осіпова І.В.)

1-В клас (учитель Переславцева Н.М.)

2-А клас (учитель Горенко Н.І.)

2-Б клас (учитель Нагорна Л.М.)

3-А клас (учитель Курбатова Н. П.),

3-Б клас (учитель Телегей В.М.),

4-А клас (учитель Степенко І. Ш.),

4-Б клас (учитель Сухомлин Л. Г.),

5 класів базової середньої освіти:

5-А клас

6-А клас

6-Б клас

7-А клас

8-А клас

Шкільний координатор інноваційної освітньої діяльності Майстренко Лідія Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Щоб потрапити в клас для обдарованних дітей, треба мати схильність до гуманітарних наук, бути уважним і вміти працювати в колективі.

Це комплексна програма, яка закладає якісний фундамент для оволодіння різними науками, різних напрямків.

Цей проект дає комплекс знань, умінь, навичок для всебічного розвитку особистості

Основні правила проекту:

дитина може бути успішною і має бути успішною у школі;

дитині має бути цікаво на уроках;

дитині має бути комфортно в класі.

Кiлькiсть переглядiв: 325

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.